صعود استقلال در رنکینگ بین المللی تیم‌های باشگاهی

حاشیه های فوتبالی : استقلال پس از قهرمانی در لیگ برتر، با 77 پله صعود به رتبه 275 برترین تیم های باشگاهی دنیا رسید. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

صعود استقلال در رنکینگ بین المللی تیم‌های باشگاهی

به گزارش “حاشیه های فوتبالی”، سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) امروز و مطابق با روال همیشگی خود، اقدام به انتشار 300 تیم برتر باشگاهی دنیای فوتبال کرد که این رده بندی با صعود آبی های پایتخت همراه بود.

استقلال که توانست بدون شکست عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر را از آن خود کند، با صعودی 77 پله ای توانست از رتبه 352 دنیا به جایگاه 275 دنیا، هفدهم آسیا و بالاتر از تیم هایی مانند السد، ولور همپتون، رایو وایکانو، اوساسونا، آ.ا.ک آتن، الاتحاد و… قرار بگیرد.

فولاد که پیش از این و با صعود از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا توانست به رتبه نخست تیم های ایرانی راه یابد، باز هم با صعود در رنکینگ بین المللی مواجه شد و این بار شاگردان نکونام از جایگاه 192 به رتبه 175 جهان رسیدند.

اهوازی ها همچنان بهترین تیم ایرانی در این رده بندی هستند که در میان تیم های آسیایی نیز در جایگاه نهم قرار گرفتند که دستاورد بسیار خوبی برای این تیم محسوب می شود.

با وجود حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا، اما این تیم مجددا روند صعودی در رنکینگ جهانی داشت و از جایگاه 277 دنیا به رتبه 244 جهانی و شانزدهم آسیا رسید.

نکته دیگر درخصوص این رتبه بندی، خروج نام پرسپولیس از میان 300 تیم برتر دنیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا