عذرخواهی یوفا بابت اتفاقات فینال لیگ قهرمانان اروپا

حاشیه های فوتبالی : بالاترین نهاد فوتبالی در اروپا از هواداران و تمامی کسانی که تحت‌تأثیر اتفاقات پیش از دیدار فینال لیگ قهرمانان قرار گرفتند، عذرخواهی کرد. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

عذرخواهی یوفا بابت اتفاقات فینال لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش حاشیه های فوتبالی، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در پی شکایت دو باشگاه رئال مادرید و لیورپول به اتفاقات پیش از دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا که بیرون از ورزشگاه اِستادو فرانس شهر پاریس رخ داد که موجب رنجش برخی از هواداران دو تیم به خصوص هواداران لیورپول شد، عذرخواهی کرد. دو باشگاه لیورپول و رئال مادرید از یوفا خواستار توضیح و پیگیری این موضوع شده بودند.

دیدار تیم‌های فوتبال رئال مادرید و لیورپول شنبه هفته گذشته در فینال لیگ قهرمانان اروپا در حالی با 36 دقیقه تأخیر آغاز شد که بیرون ورزشگاه اِستادو فرانس صحنه‌های خوشایندی رقم نخورد و صدها هوادار لیورپول در حالی که سعی داشتند وارد ورزشگاه شوند با مقاومت پلیس فرانسه روبه‌رو شدند که همین باعث به تأخیر افتادن در شروع بازی شد. پلیس فرانسه در اقدامی عجیب اقدام به استفاده از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل برای متفرق کردن هواداران لیورپول کرد.

یوفا روز بعد از آن بازی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «در آستانه آغاز این بازی، گیت‌های ورودی منتهی به سکوهای لیورپول توسط هزاران هوادار که بلیت‌های جعلی خریداری کرده بودند، مسدود شد. همین باعث ازدحام هوادارانی شد که در تلاش برای ورود به ورزشگاه بودند. در نتیجه شروع بازی 35 دقیقه به تأخیر افتاد تا هواداران بیشتری که بلیت اصلی در دست داشتند، بتوانند وارد ورزشگاه شوند. در حالی که پس از شروع بازی، تعداد هواداران بیرون از ورزشگاه همچنان در حال افزایش بود، پلیس آنها را با گاز اشک‌آور متفرق کرد و آنها را به زور از ورزشگاه دور کرد. یوفا با کسانی که تحت‌تأثیر این اتفاق قرار گرفته‌اند، همدردی می‌کند و این موارد را با همکاری پلیس، مقامات فرانسه و فدراسیون فوتبال فرانسه فوراً بررسی خواهد کرد».

اتحادیه فوتبال اروپا اما شب گذشته (جمعه) با انتشار بیانیه‌ای جدید اعلام کرد: «یوفا می‌خواهد صمیمانه از تمام تماشاگرانی که پیش از آغاز فینال لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ 28 مِی 2022 شاهد اتفاقات ترسناک و ناراحت‌کننده در ورزشگاه اِستادو فرانس بودند یا آن را تجربه کردند، آن هم در شبی که باید جشن فوتبال باشگاهی اروپا باشد، عذرخواهی می‌کند. هیچ هوادار فوتبالی نباید در چنین شرایطی قرار بگیرد و نباید دوباره این اتفاق بیفتد. برای این منظور، بلافاصله پس از این اتفاق، یوفا یک بررسی مستقل را برای شناسایی کاستی‌ها و مسئولیت‌های همه نهادهای دخیل در سازماندهی دیدار فینال شکل داد و امروز ضوابط مرجع برای این بررسی را منتشر کرد».

به گزارش حاشیه های فوتبالی، در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 22-2021 تیم فوتبال رئال مادرید با نتیجه یک بر صفر لیورپول را شکست داد و برای چهاردهمین بار فاتح این رقابت‌ها شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا