فوتبالیست ها کجا سرمایه گذاری می کنند ؟

حاشیه های فوتبالی : شهرتNFTها در فوتبال به این دلیل زیاد شده که آنها مستقیما توسط بازیکنان، باشگاه‌ها یا لیگ‌ها تولید و منتشر می‌شوند. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

فوتبالیست ها کجا سرمایه گذاری می کنند ؟

رمزارزها یا رمزهای غیرقابل معاوضه موضوعی هستند که این روزها خیلی‌ها در مورد آن صحبت می‌کنند، هم در فوتبال و هم فراتر از آن، اما این رمزهای غیرقابل معاوضه یا NFT چیست؟

شاید دیده باشید که در چند وقت اخیر فوتبالیستهایی مثل جان تری و بازیکنان دیگر عکس صفحات اجتماعی خود را به تصویر یک میمون کارتونی تغییر داده‌اند و شاید تجارت این نوع هنرهای دیجیتالی را هم دیده باشید. بعضی از NFTها با قیمت‌های فراوان خرید و فروش می‌شوند.

اما چرا فوتبالیستها به تجارت این رمزارزها علاقه‌مند هستند و چه ارتباطی بین میمون کاریکاتوری یا کارتونی با این رمزها وجود دارد؟ NFT خلاصه عبارت non-fungible token است که به رمز غیرمثلی، رمز یا توکن غیرقابل معاوضه یا رمزکلید یکتا معروف هستند اما به طور کلی به آنها رمزارز هم گفته می‌شود هرچند که در نگاه تخصصی، رمز ارز تعریفی مجزا نسبت به NFT دارد.

NFT نوع خاصی از رمز رمزنگارانه است که نماد چیزی منحصر به فرد است؛ بنابراین رمزهای غیرمثلی را نمی‌توان با یکدیگر معاوضه کرد، این در تضاد با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و بسیاری از رمزهای شبکه یا کاربردی است که ماهیت قابل معاوضه دارند.

فقط یک نفر می‌تواند یک NFT خاص را در اختیار داشته باشد و این رمزهای غیرقابل معاوضه، قابل تکرار هم نیستند. البته دیگران می‌توانند مدلهای غیر رسمی‌یک NFT را داشته باشند اما مدل اصلی فقط در اختیار یک نفر قرار می‌گیرد.

شهرت این توکن‌های غیرقابل معاوضه در فوتبال به این دلیل زیاد شده که آنها مستقیما توسط بازیکنان، باشگاه‌ها یا لیگها تولید و منتشر می‌شوند. قرار دادن NFT به عنوان عکس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی هم قانون دارد هرچند که فعلا جریمه ای برای کپی کردن آن مشخص نشده است. اما کسانی که خریدار و مالک NFT هستند فقط می‌توانند آن را به عنوان عکس پروفایل خود بگذارند و با اشاره روی آن، مستندات مالکیت آنها نیز مشخص می‌شود.

خرید رمزهای غیرقابل معاوضیه تبدیل شده به یک راه موفق برای سرمایه گذاری در دنیای امروز به ویژه برای افراد سرشناس و روی رمزهایی که محبوب شده اند.

جان تری، ستاره سابق تیم ملی انگلیس و چلسی در بازار NFT بسیار فعال است و به تازگی میمون جان تری را به صورت یک رمز به حراج گذاشت و خیلی زود آن را به قیمت ۷۰۰۰ دلار فروخت. این رمزهای میمونی کارتونی به صورت یک پروژه طراحی شده‌اند و حالا به عنصری محبوب میان سلبریتی‌ها و افراد سرشناس شبکه‌های اجتماعی معروف شده‌اند.

ریس جیمز مدافع فعلی چلسی و تیم ملی انگلیس هم به نظر می‌رسد فعالیت خود را در بازار رمزها دیجیتالی شروع کرده است و میمون بی‌حوصله را در اختیار دارد هرچند که به نظر می‌رسد این NFT به او هدیه داده شده تا اینکه خودش خریداری کرده باشد. پل پوگبا، اشلی کولی، تامی‌آبراهام و بابی زامورا دیگر چهره‌هایی هستند که در این صنعت جدید فعال شده اند و البته اکثر آنها با تشویق جان تری این کار را انجام داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا