ارتباط عزیزی خادم با جادوگر ، شایعه یا واقعیت ؟

حاشیه های فوتبالی : رئیس فدراسیون فوتبال سرانجام به بحث ارتباطش با «جادوگر« و بحث «خوبان عالم» که جنجال زیادی به پا کرده بود، واکنش نشان داد و گفت: چرا با کسانی که ما را متهم کردند برخورد نشد؟ برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

شهاب الدین عزیزی خادم گفت: این پیروزی بزرگ و تاریخی که سریع‌ترین صعود به جام جهانی را به ملت بزرگ ایران و خانواده فوتبال تبریک می گویم.

ارتباط عزیزی خادم با جادوگر ، شایعه یا واقعیت ؟

وی درباره شرایط گذشته تیم ملی تصریح کرد: کار بسیار سختی بود. من کمترین نقش را داشتم ولی از خداوند عالم شکرگزاریم که عنایت ویژه ای داشت و این را با چیزی عوض نمی کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در فراتلاطم بحرین خوشبین ترین هواداران هم زیر ۵ درصد امید داشتند، اعتبار فوتبال کم شده بود، میزبانی را از ما گرفته بودند و کار سخت شده بود. خداوند عالم کمک و عنایت ویژه کرد. کادر فنی و بازیکنان زحمت کشیدند و همه با همدلی از آن مرحله سربلند بیرون آمدیم.

عزیزی خادم ادامه داد: یکی از وزرای کشورهای منطقه آمده بود و اظهار ناراحتی می کرد از اینکه ایران در مرحله مقدماتی نباشد. آنها با یک برد می آمدند ولی ما باید چهار بازی را می بردیم. فراموش نمی کنیم؛ کشورهایی که جایگاهی نسبت به ما نداشتند با یک برد صعود می کردند اما ما حتی اگر مساوی می کردیم، جام ملتهای آسیا را هم از دست می دادیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: فضایی که برای تیم ملی انجام شد غیر قابل باور بود. از روسای قبلی فدراسیون هم تشکر می کنم. خیلی از آنها به من پیام دادند و تماس گرفتند. همه عزیزان اظهار محبت کردند و جا دارد تشکر کنم اما گلایه ای دارم. یک عده دنبال چاه کندن و مسموم کردن فضا بودند و رضایتمندی را از مردم بگیرند. به خاطر آرامش تیم ملی سکوت کردیم ولی رضایت از این وضعیت نداشتیم.

عزیزی خادم یادآور شد: فدراسیون فوتبال مبتنی بر برنامه ریزی و فدراسیون علمی است و توکل در این فدراسیون وجود دارد. فدراسیون را به جادوگری متهم کردند. جادوگری شرک است. اینکه کسی با یک نفر دیگر ارتباط دارد، شخصی است. ما مسلمان و شیعه هستیم. رسانه هایی که بخشی از آنها از پول مردم استفاده می کردند، ما را متهم به جادوگری می کردند. چرا با اینها برخورد نشد؟ روی چهره فوتبال خط می کشیدند.

وی گفت: نمی دانم این ماجرا از کجا می آمد. خیلی ها دنبال مناصب و مسئولیت ها در فدراسیون هستند. فدراسیون دارد با قدرت مسیرش را می رود و متعلق به مردم است. فدراسیون یک سرمایه اجتماعی عظیم است. بعضی ها در همین رسانه ها مطالبی علیه فدراسیون مطرح می کردند و اجازه پاسخگویی نمی دادند. مسائل مالی علیه فدراسیون مطرح می کردند و ما سکوت کردیم. برخی ها آگاهانه دنبال این بودند جلوی آرزوی یک ملت و آرزوی خوش را بگیرند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره کلمه خوبان عالم که به کار برده بود، گفت: خوبان عالم شهدا، ائمه و اهل بیت پیغمبر هستند. بگویم بَدان عالم؟ ما که بچه مسلمان هستیم افتخار می کنیم به شهدا و این پیروزی را به شهدا تقدیم می کنیم که وجب به وجب کشور به قطره خون آنها است و وجودمان از اینهاست. افتخار می کنیم در شرایط سخت معیشتی و تحریم های ظالمانه که بر کشور تحمیل شده، این برد را به مردم تقدیم می کنیم.

عزیزی خادم افزود: فدراسیون با شعار دانش بنیان آمده است. امروز فوتبال مردان و زنانش را می بینید. هیچ کجای دنیا اینطور برخورد نمی کنند. فوتبال ایران تیم اول آسیا است و سریعترین صعود به جام جهانی را داشته است. همه باید کنار هم باشیم. فدراسیون قرائت جدیدی را به منصه ظهور گذاشته است. جا دارد از رئیس جمهور تشکر کنم که ویژه به فوتبال کمک کرد. همینطور معاون اول رئیس جمهور و وزیر ورزش.

وی با بیان اینکه قول هایی برای حمایت از تیم ملی از دولت گرفته است، یادآور شد: آقای مخبر (معاون رئیس جمهور) دیروز صحبت کرد و به رختکن آمد. آقای رئیس جمهور هم قرار بود بیاید ولی آخرین لحظه منصرف شد. اینها خبرهای خوبی است و مدل جدید همکاری است. اینجا گروکشی نیست؛ فوتبال است.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سال گذشته ۴۰ درصد حقوق کارکنان فدراسیون را افزایش دادیم. نباید توقعات را بالا ببریم. وارد مرحله سخت تری شده ایم.

عزیزی خادم تاکید کرد که فضای حاکم بر تیم ملی رفاقتی است و بازیکنان صادقانه برای این تیم جنگیده اند. وی گفت: اینها نشان دادند که سرباز واقعی برای بلندای نام ایران هستند. کنار بچه های تیم ملی هستیم. باید قوی تر از قبل برنامه ریزی کنیم.

وی که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می کرد، در خصوص الزامات فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه تاکید کرد: دیروز فضای حضور ورزشگاه ها مثل اکسیژن بود. دولت با صلابت رفتار کرد و کمک کردند. مسئول تماشاگر ما نیستیم. ورود و سخت افزارش مربوط به وزارت ورزش است. باید بپذیریم پروتکل های بهداشتی خط قرمز است.

عزیزی خادم افزود: بله سال ۲۰۱۷ تعهدی به فیفا داده شده است که تماشاگران برای بازی با کامبوج هم آمدند. در سال ۲۰۲۰ هم تعهدی برای حضور تماشاگران در بحث باشگاهی بوده است اما در دو سال گذشته به خاطر کرونا، همه چیز راکد بوده است. با یک کار سنگین میزبانی تیم ملی را برگرداندیم. فراموشی ذات بشر است که هفت، هشت ماه پیش کجا بودیم و الان کجا هستیم.

وی تاکید کرد: اولتیماتوم فیفا سر جای خودش است. اگر تماشاگر به ورزشگاه برگردد، تماشاگر بانوان هم باید باشند. دو اتفاق در این دولت افتاد. یکی بحث تماشاگران بود و یکی هم بیانیه رئیس جمهور که خانم خزعلی در تمرین تیم ملی بانوان پیش از اعزام به جام ملت های آسیا قرائت کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: این اولتیماتومی است که فیفا داده است و واقعیت های غیر قابل کتمان است.

عزیزی خادم با بیان اینکه قرارداد اعضای کادر فنی تیم امید هم پرداخت شده است، گفت: مهدی مهدوی کیا هنوز سرمربی تیم امید است. اردوها تشکیل نشد به این دلیل که فیفادی بود و برنامه ای برای امید نداریم. در همین آینده نزدیک تیم امید به قطر می رود.

رئیس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: پیشانی فدراسیون فوتبال، تیم ملی بزرگسالان است و برنامه ریزی ها به این سمت می رفت. خدا را شکر تیم ملی سربلند از این آزمون بیرون آمد. صعود زودهنگام و تاریخی داشتیم. همکاران من در فدراسیون به بحث های ساختاری می پردازند و نقاط ضعف را شناسایی می کنیم. برای نخستین بار حقوق داوران پرداخت شد. این قدم بسیار مهمی بود.

وی با اشاره به مشکلات باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: امیدوارم یک فکر اساسی برای پرسپولیس بشود. کیفیت لیگ به خاطر مسائل ساختاری پایین آمده است. احتمال دارد به خاطر این مشکلات برنامه ریزی اساسی تر برای لیگ انجام بدهیم و تقلیل بدهیم. فوتبال حرفه ای الزاماتی دارد. آن وضعیت را در مشهد، مسجد سلیمان  و نساجی می بینید. این با نگاه حرفه ای فوتبال همخوانی ندارد. برای فوتبالی که در رده نخست آسیا است باشگاه هایش نباید به این سمت برود. فدراسیون فوتبال تعلق رنگی ندارد. این فضایی است که در شبکه های اجتماعی مطرح می شود. این بحث را تکذیب می کنم. در هیچ شبکه اجتماعی نیستم و تمام فکر و ذکرمان فدراسیون است.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: امروز به مراسم مرحوم مهرداد میناوند رفته بودم که دوستان درباره پرسپولیس سئوال می کردند. ما دخل و تصرفی در برنامه ریزی باشگاه ها نداریم. تعلق رنگی نداریم. عشق و رنگ ما تیم های ملی است اما اگر باشگاه های ما در آسیا افتخارآفرینی کنند کنارشان هستیم. پرسپولیس دو بار به فینال آسیا رفته است.

عزیزی خادم در خصوص بحث پرونده جنجالی گل گهر  و حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا تاکید کرد: فدراسیون کمیته های مستقل و چارچوب دارد. رای بعد از کمیته انضباطی و اخلاق به کمیته استیناف می رود. به خودمان اجازه ورود به این پرونده ها را نمی دهیم. این می شود دخالت و خلاف عدالت است. خیلی از آرا در کمیته استیناف نقض شده است.  سعی می کنیم خودمان را بیرون نگه داریم. این در صلاحیت ما نیست. ارکان قضایی مستقل کار می کنند. امیدوارم زودتر احکام ابلاغ شود. امیدوارم مشکل پرسپولیس هم سر و سامان بگیرد و هوادارانشان از این بلاتکلیفی خارج شوند.

وی درباره بدهی های خارجی فدراسیون فوتبال گفت: برای تیم ملی شاد بودیم. می گذاشتید دو، سه روز خوش بودیم! بدهی ها تلخی های خودش را دارد. در سه، چهار روز گذشته حدود ۳۰ هزار دلار از یک مربی زمان کی روش شکایت شده است. قبل از آن پول گاسپار را داده بودیم. فکر می کنم هفته قبل هم ۱۷ هزار دلار دادیم. الان هم بحث ۴۰ هزار دلار است که با حساب فی ما بین ظرف دو، سه روز گذشته آمده است. یک بحثی بحث مالیاتی است. رای ویلموتس هم تا ۱۳ اسفند تمدید شد. این رای گریزناپذیر است. امیدوارم کمترین تبعات را داشته باشد. در این کوران باید برای تیم ملی هتل می گرفتیم. نزدیک به ۳،۴ تومان هزینه رفت و آمد ملی پوشان است. به محض اینکه پول به حساب فدراسیون آمده بود، مالیات بخشی از آن را برداشت.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار کرد: برای کی روش هنوز مالیات می دهیم. نزدیک به ۳ میلیارد تومان از قبل مانده است. هر روز یک پروژه و سوژه داریم. تمام تیم های ملی هزینه بر است ولی «هردم از این باغ بری می رسد». به همین دلیل می گوییم دیگر سکوت نمی کنیم چون بدون تحقیق اتهام می زنند. می گویند شما ۳۰ هزار دلار یک نفر را بردید فلان جا. بله اسپانسر ۲ میلیون دلار به ما خدمت کرده است و هواپیما و هتلش را در اختیار ما قرار داده است. چرا دیگران را فراری می دهید؟ تیم ملی رفته ازبکستان و برگشته و چهار پرواز انجام داده است. اینها هزینه است. کاری می کنند کسی نزدیک فوتبال نیاید؛ آنهم برای تیم ملی فوتبال. بدون اینکه تحقیق کنند. ندیده دنبال تخریب فوتبال ملی هستند. اگر حمایت نمی کنید توقع انصاف داریم.

عزیزی خادم در خصوص بند یک اساسنامه و ضرب الاجل فیفا گفت: مسئله مهمی است و زمان ما رو به اتمام است. کارهای مهمی انجام شده است. تیم حقوقی کار را جلو می برد. مجلس هم همکاری لازم را انجام داده است و از نمایندگان ممنون هستم. یکسری ابهامات ریز باقی مانده است. همکاری مناسبی بین فدراسیون و مجلس برقرار شده است که جا دارد از پیام رئیس مجلس برای تیم ملی برای تیم ملی تشکر کنم. کار با دستور ویژه ایشان در جریان است. آقای قاضی زاده هاشمی به صورت ویژه کمک می کند. امیدوارم ابهامات خرد و ریز زود برطرف شود.

وی در ادامه گفت: فوتبال را آدم های بی خاصیت که می خواهند به فوتبال لطمه بزنند خالی خواهیم کرد. امیدوارم با تمام وجود کنار تیم ملی باشیم. فکر می کنم هرکسی در این مسیر با قلبش نباشد، خود به خود کنار می رود. قلب ها به هم نزدیک شده است.

عزیزی خادم تاکید کرد: پاداش پنج، شش بازی بازیکنان تیم ملی فردا به حسابشان واریز می شود. در قبال زحمتی که می کشند ناچیز است. این حداقل کاری است که برای بچه ها انجام می دهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره وضعیت دراگان اسکوچیچ و احتمال ادامه کار با او در جام جهانی، گفت: مگر اسکوچیچ رفته است؟ مگر بازی ها تمام شده است؟ برای ما رفتن به جام جهانی انجام شد ولی بازی ها تمام نشده است. اینقدر این سرعت بالا بوده که به چهار ماه آینده رفته ایم. جای شکر دارد که به «چه کنم» نیفتاده ایم. ستاد جام جهانی کارش را از هفته آینده استارت می زند. صعود از مرحله مقدماتی جام جهانی دست خدا است. از خدا می خواهیم عنایت ویژه اش را هم در جام جهانی متوجه مردم ایران کند. کار تیم ملی سخت بود و سخت تر می شود. کادر فنی همدلی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا