کار خیر ملی پوش سنگال تمامی ندارد

حاشیه های فوتبالی : سادیو مانه مهاجم لیورپولی تیم ملی فوتبال سنگال در حاشیه مسابقات جام ملت‌های آفریقا دست به اقدامی تحسین‌برانگیز زد. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

کار خیر ملی پوش سنگال تمامی ندارد

سادیو مانه ستاره تیم ملی فوتبال سنگال که چند روز پیش با این تیم قهرمان جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ شد، در حاشیه این مسابقات اقدامی انسان‌دوستانه و تحسین‌برانگیز انجام داد. ستاره لیورپولی سنگال که در جریان این مسابقات دچار ضربه مغزی شده بود، در طول درمانش در بیمارستانی در کشور کامرون (میزبان مسابقات)، صورتحساب خانواده‌ای را که زندگی فرزندشان به دلیل صدمات جانی در خطر بود، به طور کامل پرداخت کرد. خانواده این بیمارِ جوان توانایی پرداخت هزینه درمان فرزندشان که ۴۰۰ هزار فرانک آفریقایی معادل ۵۱۵ پوند می‌شد را نداشتند.

سادیو مانه در تاریخ ۵ بهمن در جریان بازی تیم ملی سنگال با کیپ ورده در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آفریقا، در دقیقه ۵۳ به دلیل برخورد با دروازه‌بان حریف دچار ضربه مغزی شد اما پس از درمان‌های اولیه به بازی ادامه داد. او در دقیقه ۶۳ آن بازی گل اول بازی و تیمش را به ثمر رساند و در نهایت هم در دقیقه ۷۰ تعویض شد.

سنگال کیپ ورده را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد و در ادامه با غلبه بر تیم‌های گینه استوایی، بورکینا فاسو و مصر به قهرمانی جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ رسید، مسابقاتی که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با یکسال تأخیر به میزبانی کشور کامرون برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا