دادخواست زن روسی درباره فرزند سردار آزمون دوباره به جریان افتاد

حاشیه های فوتبالی : حدود ۲ ماه پیش بود که یک سایت روس، اتهامی جنجالی درباره سردار آزمون مطرح کرد. حالا اخبار جدیدی در خصوص فرزند منتسب به مهاجم ایرانی زنیت منتشر شده است. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

دادخواست زن روسی درباره فرزند سردار آزمون دوباره به جریان افتاد

ساعاتی پیش، اسپورت اکسپرس روسیه در گزارش جدیدی در خصوص آزمون منتشر کرده است. این سایت پیش تر خبر داده بود. یکی از دلایل اصلی که سردار آزمون می خواهد از روسیه برود، فاصله گرفتن از ماجرای رسوایی مربوط به حضانت فرزند است. طبق گزارش این سایت روسی، دختری به نام آلیا در شهر کازان در ماه می (اردیبهشت) دختری به دنیا آورد که مدعی است پدر این بچه سردار آزمون است اما مهاجم تیم ملی ایران چنین چیزی را نمی پذیرد. مادر بچه دادخواستی را علیه سردار آزمون تنظیم کرده تا بتواند از او نفقه بگیرد.

سردار آزمون با وجود فرستادن ماهانه ۱۲ هزار روبل (این مبلغ که خرج زندگی یک ماه یک بچه است) برای مادر بچه، مسئولیت فرزند متولد شده را نمی پذیرد. آلیا با استخدام وکلا در تلاش است تا سردار آزمون با پذیرفتن مسئولیت بچه، بتواند یک نفقه قابل توجه که معادل ۲۵% دستمزد این مهاجم ایرانی است را دریافت کند. سردار آزمون در زنیت سالیانه ۳ میلیون یورو دریافت می کند و آلیا می خواهد ۷۵۰ هزار یورو از آزمون بگیرد.

سایت روسی در گزارش امروز خود برخی از زوایای جدید مربوط به پرونده سردار آزمون پرده برداشته است. این سایت اعلام کرده در جلسه استماع ۸ دسامبر، نه آزمون و نه هیچ کدام از نمایندگان او حاضر نبوده اند. 

آن طوری که گزارش شده، آلیا، دختر روس که ادعا می کند مادر فرزند آزمون است، در سال ۲۰۱۸ و زمانی که سردار در روبین کازان بوده، با او آشنا شده و دختر آلیا در می ۲۰۲۱ به دنیا آمده است. حالا و با داغ شدن اخبار مربوط به انتقال قریب الوقوع آزمون به یک باشگاه بزرگ و خروجش از روسیه، خبرنگار اسپورت اکسپرس برای مشخص شدن زوایای مختلف پرونده، سراغ وکیل آلیا، آندری دیمیتروف، رفته است. دیمیتروف در مصاحبه اش اعلام کرده نادیده گرفتن جلسه دادگاه کمکی به آزمون نخواهد کرد: 

امیدواریم او تا پایان قرارداد فعلی اش با زنیت که تابستان آتی باشد، در روسیه بماند. جریان رسیدگی به پرونده همچنان در جریان است و اگر او زنیت را ترک کند، قاضی در مطلع کردنش به مشکل خواهد خورد. این مهم ترین مشکل ما است. وزارت دادگستری می تواند برای خبر دادن به آزمون وارد شود، ولی اوضاع سخت خواهد شد، چون همه موارد لازم و مکاتبات باید به کشور دیگری ارسال شود. با این حال، بدون شک پرونده را تا پایان دنبال خواهیم کرد. 

نماینده اسپورت اکسپرس همچنین با آلیا هم صحبت کرده است. این دختر در خصوص انتقال احتمالی آزمون و اینکه مهاجم ایرانی به دخترش کمکی می کند یا نه، این طور گفته است: در پاییز، سردار و من شرایط را بررسی کرده و روی شروطی که برای هر دو طرف مناسب باشد، توافق کردیم، ولی فعلا حتی یک پیشنهاد هم از جانب او دریافت نکرده ایم. فکر می کنم فقط می خواهد قبل از ترک روسیه، برای خود زمان بخرد. با این حال، باید برای هر چیزی، التماسش را بکنیم و پول با تاخیر زیاد، منتقل می شود. مثلا در ابتدای دسامبر از او درخواست ۵۰ هزار روبل (حدود ۷۰۰ دلار) برای هزینه های درمانی مغز و اعصاب دخترم کردم. دو هفته طول کشید تا پول به دستم برسد و به شرطی پرداخت انجام شد که گزارش کامل و رسیدها برایش ارسال شود و اگر مبلغ درمان کمتر از ۵۰ هزار روبل شد، باقی مبلغ، عودت داده شود. خدا را شکر توانستیم روند درمان را شروع کنیم، ولی چنین رویکردی، اصلا نشان از نیت سردار برای کمک داوطلبانه ندارد. در شرایطی که سگش با جت خصوصی پرواز می کند، دخترش دو هفته منتظر دریافت هزینه درمان بود. به نظر می رسد همه چیز واضح است و ماجرا باید در دادگاه فیصله پیدا کند.  وکیلم هر کاری لازم است برای رسیدگی سریع توسط دادگاه انجام می دهد، ولی چنین پروسه ای نمی تواند خیلی زود طی شود. طی کردن روند قانونی زمان بر است. فکر می کنم باید مراجع قانونی مربوط به حقوق کودکان در سن‌پترزبورگ را هم در جریان بگذاریم، چون همه حق و حقوق دخترم پایمال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا