ترکیب پرسپولیس در شروع فصل با پنج تازه‌وارد

حاشیه های فوتبالی : پرسپولیس تا اینجا 8 بازیکن جدید به خدمت گرفته و 12 بازیکن را هم از دست داده است. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

ترکیب پرسپولیس در شروع فصل با پنج تازه‌وارد

تیم یحیی دچار تغییرات زیادی در اسکواد بازیکنان شده و البته در ترکیب اصلی هم تغییرات زیادی خواهد داشت که می‌تواند مخاطرات زیادی برای کادر فنی داشته باشد و تیم پرسپولیس را بعد از 6 فصل دچار نوساناتی از جنس متفاوت کند.اما شاید برای هواداران جذاب‌ترین بخش ماجرا حدس زدن ترکیب اصلی بازی نخست فصل باشد. پرسپولیس روز شنبه 22 مردادماه نخستین بازی فصل خود را در فولادشهر برگزار خواهد کرد و همه می‌خواهند بدانند در آن بازی یازده مرد منتخب گل‌محمدی کدام نفرات خواهند بود.

البته حدس زدن بخش عمده‌ای از این ترکیب دشوار نیست اما در چند نقطه زمین تردیدهایی وجود دارد که شاید با نزدیک شدن به زمان بازی بخشی از این تردیدها از بین برود.طی روزهای اخیر بخشی از بازیکنان مصدوم پرسپولیس به تمرینات برگشته‌اند و اگر تصور کنیم سرخ‌ها در دو بازی دوستانه بعدی و تمرینات باقیمانده مهره مصدوم دیگری نداشته باشند بخش عمده ارنج بازی فولادشهر قابل پیش‌بینی است.

پرسپولیس تا اینجا 4 بازی تدارکاتی داشته و قرار است در دو دیدار دیگر هم به میدان برود که چینش نفرات در ترکیب این بازی‌ها کمک زیادی می‌کند تا بدانیم در ذهن یحیی چه می‌گذرد و قرار است چگونه از داشته‌هایش استفاده کند. هر چند یحیی در این بازی‌ها سعی کرد با استفاده از بازیکنان در پست‌های مختلف، میکس کردن نفرات ذخیره و اصلی و البته میدان دادن به جوان‌ها هم نفراتش را تست کند و هم به ارنج مد نظر خود برسد اما برای بازی با ذوب‌آهن می‌شود درباره ترکیب مد نظر او صحبت و گمانه‌زنی کرد.

با توجه به جذب بیرانوند قطعاً باید گلر ملی‌پوش سرخ‌ها را در ترکیب اصلی ببینیم. قرار است مقابل او در دفاع میانی گولسیانی و پورعلی گنجی بازی کنند. این یعنی که هر سه نفر عقب زمین پرسپولیس تازه‌وارد هستند و این بخش از تیم یحیی کلاً تغییر کرده است.

با توجه به جدایی موقت محمدمهدی احمدی و حضورش در تیم المپیک و البته در دسترس نبودن وحید امیری به احتمال زیاد علی نعمتی در دفاع چپ بازی می‌کند و پست دفاع راست هم به دانیال اسماعیلی‌فر آمده تعلق می‌گیرد.

از آنجایی که به احتمال زیاد پرسپولیس تغییر سیستم خواهد داد و با سیستم 1-3-2-4 به میدان می‌رود میلاد سرلک و کمال کامیابی‌نیا را کنار هم می‌بینیم و سروش رفیعی در مقابل آنها بازی می‌کند.

در پست وینگر راست مهدی ترابی و در پست وینگر چپ سعید صادقی را قرار است ببینیم که البته ممکن است در طول بازی مدام جای‌شان را عوض کنند. البته دوران نسبتاً طولانی مصدومیت و بیماری مهدی ترابی تا حدودی وضعیت او را مبهم کرده و اگر او که تازه به ‌تمرین گروهی برگشته در این دو هفته آماده شود در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت.

معمای دیگر مربوط به مهاجم نوک خواهد بود. بازی دادن به تمیروف چیزی نیست که در بازی ابتدای فصل کسی دنبالش باشد و او به تنهایی قادر است ترکیب هیجان‌انگیز سرخ‌ها را بهم بریزد اما پاکدل که هنوز در دسترس نیست و مهدی عبدی هم تا آن روز فرصت دارد یحیی را متقاعد کند که فیکس باشد؛ کاری که اصلاً در انجامش خوب نیست.

اگر مهاجم برزیلی همین روزها بیاید شانس بازی خواهد داشت اما هر روز که بگذرد بازی دادن به مهاجم خارجی که نه فضای فوتبال و لیگ ما را می‌شناسد نه از بازی نفرات کنار دستی‌اش درکی دارد ریسکی بزرگ خواهد بود که غیر عقلانی به نظر می‌رسد مگر اینکه طرف ستاره باشد که حتماً نیست!

نکته ویژه اینکه امید عالیشاه و سیامک نعمتی به عنوان کاپیتان‌های اول و سوم (نعمتی در غیاب وحید امیری کاپیتان سوم است) فصل را از روی نیمکت شروع می‌کنند و تنها اگر ترابی تا آن روز آماده نباشد ممکن است یکی از آنها فیکس شود. غیر از این دو بازیکن با تجربه احتمالاً احمد گوهری، فرشاد فرجی، سینا اسدبیگی، محمد عمری، وحدت هنانوف، حامد پاکدل (اگر از مصدومیت برگشته باشد) به علاوه یکی دو بازیکن جوان دیگر مثل علیرضا خدادادی، علی جودکی یا امید فهیمی روی نیمکت می‌نشینند.

با توجه به حضور بیرو، پورعلی گنجی، گولسیانی، اسماعیلی‌فر، رفیعی و صادقی پرسپولیس با 5 بازیکن تازه‌وارد و تغییراتی 40 درصدی فصل را شروع خواهد کرد که کار پرریسکی به حساب می‌آید.

پرسپولیس امروز با تیم المپیک و احتمالاً هفته بعد مقابل ملوان بازی خواهد کرد که با برگزاری این دو بازی تدارکاتی ترکیب مد نظر یحیی بیشتر و بهتر مشخص خواهد شد و بعید است برای روز 22 مرداد در فولادشهر سورپرایزی برای او باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا