پای فرهاد مجیدی به بازی استقلال – مس باز شد!

حاشیه های فوتبالی : هواداران استقلال از آخرین باری که تیم‌های فوتبال استقلال و مس کرمان در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند خاطره خوشی ندارند. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

پای فرهاد مجیدی به بازی استقلال - مس باز شد!

تیم فوتبال استقلال تهران در حالی از ساعت 19 روز پنجشنبه به مصاف مس کرمان می‌رود که از آخرین تقابل این دو تیم از چارچوب لیگ برتر در این ورزشگاه ۹ سال می‌گذرد.
در آبان ماه سال 1392 شاگردان امیر قلعه‌نویی در حالی برابر مس کرمانِ تحت هدایت پرویز مظلومی قرار گرفتند که یک شایعه در ساعات منتهی به بازی هواداران استقلال را حسابی نگران کرده بود.

خبر خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال در پایان این مسابقه به نقل از فرزاد در رسانه‌ها دست به دست می‌شد اما هیچ کدام از هواداران اسطوره باشگاه استقلال دوست نداشتند این غروب تلخ پاییزی را تجسم کنند.

دیداری که با گل مصطفی شجاعی به مهدی رحمتی به سود مس پیش می‌رفت، با گل سیاوش اکبرپور به تساوی انجامید. در حالی که هواداران استقلال پای گیرنده‌های تلویزیونی نارضایتی از نتیجه را با اجرایی نشدن تصمیم خداحافظی فرهاد مجیدی تاخت زده بودند، ناگهان همه چیز برای آنها عوض شد. ورود علیرضا نیکبخت به جای فرهاد با اعلام تابلوی تعویض، یکی از تلخ‌ترین صحنه‌های هوادارای فوتبال برای استقلالی‌های دهه شصت و هفتاد بود. جایی که هفت مقدس با درآوردن لباس استقلال به سمت امیر قلعه‌نویی رفت و بعد از در آغوش کشیدن سرمربی، بوسیدن چهار گوشه زمین را در پیش گرفت تا به یک‌باره فریاد “نه … نه” اندک هواداران حاضر در آزادی فضا را به تسخیر درآورد. تمام عکاسان حاضر در ورزشگاه با رها کردن جریان بازی به دنبال فرهاد مجیدی دویدند تا آخرین فریم‌های حضور او در زمین فوتبال به عنوان بازیکن را ثبت کنند.

بالارفتن تابلو تعویض همزمان بود با درآوردن لباس استقلال و کاور سبز معروفی که مجیدیِ باهوش همیشه زیر لباس‌هایش می‌پوشید تا داوران کشیده‌شدن پیراهنش توسط مدافعان حریف را متوجه شوند.

یک فصل بعد از این عکس به یادماندنی تا امروز، امیر قلعه‌نویی از استقلال دور مانده، فرهاد مجیدی استقلال را بدون شکست در لیگ برتر قهرمان کرده و سعید فتاحی که در آن زمان داور بود، معاون ورزشی استقلال شده است.

خداحافظی غریبانه فرهاد مجیدی در ورزشگاه آزادی، حسرت همیشگی دوستداران پرشمار اوست که شاید با یک اشاره از فرهاد، صندلی و سکوی خالی در ورزشگاه باقی نمی‌گذاشتند.

و این هم بوسه‌ای که پایانی بود بر دوران بازی یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ باشگاه استقلال.

در نهایت این دیدار با همان تساوی یک بر یک به پایان رسید که شاید اگر سرمربی فعلی و کاپیتان آن روز مسی‌ها در زدن ضربه پنالتی برابر رحمتی ناکام نمی‌شد، فرجام دیگری برای آخرین روز دوران بازی فرهاد رقم می‌خورد.

بعد از گذشت زمانی نزدیک به ۹ سال، حالا فرهاد مجیدی، کاپیتان آن روزهای آبی‌ها به عنوان سرمربی سابق استقلال پس از قهرمانی با تیم محبوبش راهی امارات شده تا الاتحاد کلبا را در کشاکش جدول لیگ ادنوک بالا بکشد و فرزاد حسین‌خانی، کاپیتان وقت مسی‌ها بعد از هشت فصل دوری از لیگ برتر، تیم شهرش را بار دیگر در یک مسابقه لیگی برابر استقلال در ورزشگاه آزادی و این بار از کنار زمین هدایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا