رقابت‌ ملکه‌های مربیگری فوتبال در فینال اروپا!

حاشیه های فوتبالی : سارینا ویگمن و مارتینا ووس-تکلنبورگ، امشب، انگلیس و آلمان را برای کسب عنوان قهرمانی اروپا رهبری می‌کنند. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

رقابت‌ ملکه‌های مربیگری فوتبال در فینال اروپا!

در هفت دوره اخیر قهرمانی زنان اروپا، پنج دوره از شش دوره اخیر جام جهانی زنان و پنج دوره اخیر فوتبال زنان المپیک، تیم قهرمان توسط یک سرمربی زن هدایت شده است. سارینا ویگمن (انگلیس) و مارتینا ووس-تکلنبورگ (آلمان) هم تلاش می‌کنند تا نام خود را به این لیست اضافه کنند.

سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی زنان انگلیس، تنها ده ماه پیش، پس از پایان دوران پر افتخار حضورش روی نیمکت تیم ملی کشورش هلند که با قهرمانی در جام ملت‌های اروپا 2017 و نایب‌قهرمانی در جام جهانی 2019 همراه بود، هدایت انگلیس را بر عهده گرفت. آمار ویگمن در راس کادرفنی تیم انگلیس فوق‌العاده است: 17 برد و دو تساوی در 19 بازی با 104 گل زده و تنها 4 گل خورده. سرمربی هلندی انگلستان ترکیب یازده‌نفره تیمش را هم کاملا پیدا کرده به طوری که در هر پنج بازی این مسابقات با همان یازده نفر به میدان رفته است.

ووس-تکلنبورگ در سال 2019 اولین بازی خود را روی نیمکت تیم آلمان انجام داد و از آن زمان تاکنون در 43 بازی 34 برد، سه تساوی و 6 باخت را با 140 گل زده و 24 گل خورده تجربه کرده است‌. عملکرد او بارها مورد انتقاد قرار گرفته به خصوص پس از حذف جام جهانی 2019 در مرحله یک چهارم نهایی. با این حال او با تغییر نسل در رختکن تیم ملی آلمان و وفاداری به سیستم کاری‌اش موفق شده ژرمن‌ها را به فینال یورو برساند.

این سومین باری است که دو زن در فینال یورو به مصاف هم می‌روند. این اتفاق پیش از این یک بار در سال 2001 رخ داد، زمانی که آلمانِ تینا تیون مایر با نتیجه 1-0 سوئد ماریکا دومانسکی-لیفورس را شکست داد و یک بار هم در سال 2009 زمانی که آلمانِ سیلویا نیس، انگلیسِ هوپ پاول را 6-2 شکست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا