عملیات کارت قرمز برای مدیر رشوه خوار

حاشیه های فوتبالی : عملیات کارت قرمز برای رسیدگی به تخلفات مدیری که سال‌ها هدایت باشگاه بزرگ اروپایی را برعهده داشته، کلید خورده است. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

روز یک‌شنبه یک خبر مهم فوتبال اروپا را شوکه کرد. رئیس سابق باشگاه بنفیکا بابت دریافت رشوه و حق دلالی در نقل و انتقال بیش از بازیکن بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ مورد بازجویی قرار گرفته است.

عملیات کارت قرمز برای مدیر رشوه خوار

در این سال‌ها و با هرچه جلوتر رفتن زمان، بنفیکا یکی از باشگاه هایی بود که بیشترین فعالیت را در نقل و انتقالات داشت و همیشه چندین بازیکن جدید را به تیم خود اضافه می‌کرد و به همین نسبت بازیکنان زیادی نیز از این تیم جدا می‌شدند. در فصل ۱۶-۲۰۱۵، تعداد ۳۴ بازیکن بنفیکا را ترک کردند.

طبق نوشته سایت سی‌ان‌ان پرتغال، عملیاتی که طی آن لوئیس فیلیپه وییرا به عنوان مظنون اصلی در آن مورد بازجویی قرار گرفته عملیات «کارت قرمز» نامگذاری شده است که به بررسی دریافت رشوه از سوی این فرد از بیش از ۵۵ بازیکنی که به بنفیکا آمدند می‌پردازد. تخمین زده شده که وییرا که بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ ریاست باشگاه را برعهده داشته، کمیسیونی در حدود ۱۰ میلیون یورو بابت نقل و انتقالات بازیکنان دریافت کرده است.

طی سال‌های حضور وییرا که حالا ۶۹ ساله است، بنفیکا به ۱۶ مقام قهرمانی (۶ قهرمانی لیگ، ۳ جام ذفی و ۷ جام اتحادیه و ۲ سوپرجام) دست یافت و در رشته‌هایی مثل والیبال، بسکتبال و هندبال نیز موفق ظاهر شد.

رسانه‌های پرتغالی گزارش کرده‌اند که طبق اعلام سازمان مالیات این کشور، رئیس سابق باشگاه از طریق توافق با چهار ایجنت به نام برونو ماکدو، اولیسس سانتوس، ایسیدورو خیمنس و جیلیانو برتولوچی از خرید و فروش بازیکنان سود می‌برده است. پرداخت کمیسیون به این فرد به طور پنهانی و از طرق غیرقانونی صورت گرفته است.

انتقال این پول‌ها از طریق شرکت‌هایی بوده که به شکل صوری ثبت شده بود. وزارات دارایی پرتغال خواستار توقیف حسابهای بانکی این فرد شده است. وییرا تابستان گذشته همراه با پسرش و دو تاجر دستگیر شدند به این دلیل که در واردات ۴۵ کالا که ارزشی حدود ۱۰۰ میلیون داشته تخلفات زیادی در زمینه مالیات و پولشویی انجام داده بودند دستگیری وییرا به سالها ضور او در باشگاه سرشناس پرتغالی پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا