شغل جدید بازیکن مشهور

حاشیه های فوتبالی : فابیو کوئنترائو بازیکن پرتغالی سابق تیم رئال مادرید شیوه‌ای متفاوت را برای سپری کردن روزهای بازنشستگی انتخاب کرده است. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

شغل جدید بازیکن مشهور

دل کندن از فوتبال برای خیلی از فوتبالیست‌ها سخت است. به همین خاطر آنها وقتی بازنشسته می‌شوند هم دوباره خودشان را به وادی فوتبال برمی‌گردانند؛ حالا از طریق مربیگری، کار در رده مدیریتی باشگاه یا فعالیت به عنوان مفسر فوتبال. در این بین هم بعضی‌ها به کلی قید فوتبال را می‌زنند و به زندگی‌شان تنوع می‌بخشند، مثل فابیو کوئنترائو دفاع چپ پرتغالی سابق رئال مادرید که از وقتی کفش‌هایش را آویزان کرده و به کشور برگشته به ماهیگیری مشغول شده است.

کوئنترائو که در دوران حضورش در رئال مادرید جزو نزدیک‌ترین افراد به کریستیانو رونالدو بود و در تیم ملی پرتغال هم ۵۲ بازی انجام داده، فصل گذشته در حالی با پیراهن تیم ریو آوه با دنیای فوتبال خداحافظی کرد که تنها ۳۳ سال سن دارد. در شرایطی که رونالدوی ۳۶ ساله هنوز در مستطیل سبز می‌درخشد، دوست قدیمی‌اش ترجیح داده رؤیایش را محقق کند و با قایقی که در روزهای بازیگری‌اش خرید به ماهیگیری مشغول شود. او حتی یک بار با این قایق ۱۵ ماهیگیر را از یک قایق در حال غرق شدن نجات داد.

کوئنترائو در این باره به شبکه امپاور برندز گفت: «زندگی در دریا برخلاف آنچه خیلی‌ها فکر می‌کنند شرم‌آور نیست. ماهیگیری هم شغلی است مثل خیلی از شغل‌های دیگر. علاوه بر این، دریا زیبا است و به آن نیاز داریم. بسیاری از مردم در دریا کار می‌کنند و باید به این شغل هم احترام گذاشت. افرادی که عاشق دریا هستند و دوست دارند کار در آن را تجربه کنند باید به دنبال رؤیای‌شان بروند. به نظرم این کار به درد نسل جدید هم می‌خورد. من و پدرم یک قایق داشتیم و ماهی می‌گرفتیم. در کودکی همیشه با او به دریا می‌رفتم. دریا زندگی من بود، دریا و ماهیگیری. می‌دانستم که فوتبالم یک روز به پایان می‌رسد و باید در مسیری جدید قدم بگذارم. الان شادی زندگی من این قایق است و این سبکی که برای سپری کردن روزهایم انتخاب کرده‌ام.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا