حسرت ابدی بنزما؛ کریم پشت سد رونالدو و راموس

حاشیه های فوتبالی : کریم بنزما دومین گلزن برتر تاریخ رئال پس از رونالدو است اما او اگر از ابتدا پنالتی‌های رئال را می‌زد، می توانست بالاتر از فوق ستاره پرتغالی هم قرار بگیرد. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

حسرت ابدی بنزما؛ کریم پشت سد رونالدو و راموس

کریم بنزما در پیروزی 1-4 شنبه شب رئال مادرید در زمین سلتا موفق به زدن گل اول بازی از روی نقطه پنالتی شد. رئال به یک پنالتی دیگر نیز دست یافت ولی بنزما آن را به ادن هازارد داد. ستاره بلژیکی از این فرصت نتوانست استفاده کند و دروازه‌بان سلتا توپ را مهار کرد.

بنزما هرگز در رئال مادرید، لیون و تیم ملی فرانسه گزینه شماره یک برای پنالتی زدن نبود ولی از فصل گذشته شرایط تغییر کرد. با جدایی سرخیو راموس، بنزما پنالتی زن اول رئال شد و فصل قبل چهار پنالتی را نیز برابر الچه، سلتا و اوساسونا(دو بار) از دست داد. کریم در مجموع 28 پنالتی برای رئال زده که 24 پنالتی او گل شده است. بنزما در مجموع توانست فصل قبل 44 گل بزند که بهترین رکورد او بود. گل بنزما به سلتا، گل شماره 30 او از روی نقطه پنالتی بود(برای لیون، رئال و تیم ملی فرانسه). او هفت پنالتی را نیز در دوران فوتبالش از دست داده است.

بنزما همچون رونالدو سال 2009 به رئال پیوست. فوق ستاره پرتغالی تا سال 2018 که از رئال جدا شد، پنالتی زن اول رئال بود و در مجموع توانست 79 پنالتی را گل کند. رونالدو 13 پنالتی را نیز با پیراهن رئال از دست داد. متوسط 86 درصد پنالتی‌های رونالدو در رئال گل شدند. بین سال‌های 2018 تا 2021 نیز سرخیو راموس پنالتی زن اول رئال بود و توانست 22 پنالتی از 23 پنالتی خود را گل کند. راموس تنها یک پنالتی را خراب کرد(96 درصد موفقیت).

رونالدو و راموس از سال 2009 تا 2021 در مجموع 101 پنالتی رئال را زدند. رونالدو با 451 گل برترین گلزن تاریخ رئال مادرید است اما تصور کنید که کریم بنزما از سال 2009 پنالتی زن اول رئال می‌شد. کریم تا به اینجا با ثبت 325 گل پس از رونالدو بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید است و 126 گل با فوق ستاره پرتغالی فاصله دارد. در واقع می‌توان گفت که پنالتی‌ها باعث این فاصله زیاد بین رونالدو و بنزما شده‌اند. کریم دو سال دیگر نیز با رئال قرارداد دارد اما تصور اینکه او با رکورد رونالدو برابری کند، دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا