ابراز تاسف از حاشیه‌سازی‌ها درمورد سفر تیم ملی فوتبال ایران به لبنان

ابراز تاسف از حاشیه‌سازی‌ها درمورد سفر تیم ملی فوتبال ایران به لبنان

حاشیه های فوتبالی : رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، با «جورج کلاس» وزیر ورزش و جوانان لبنان و «زید خیامی» مدیر کل این وزارتخانه دیدار و گفت‌وگو کرد. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

در این دیدار که در محل وزارت ورزش و جوانان لبنان برگزار شد، همکاری‌های مشترک در دو حوزه جوانان و ورزش میان تهران و بیروت مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.

عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران، در این دیدار پیام شفاهی سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان کشورمان را مبنی بر لزوم توسعه همکاری‌های دو کشور را به همتای لبنانی خود ابلاغ کرد.

وی با تشکر از میزبانی دولت لبنان از تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات اخیر و اظهار تأسف از برخی حاشیه‌سازی‌های رسانه‌ای

اظهار کرد: من از اینکه تیم ملی کشورم به پیروزی رسید سخت خرسندم، اما از اینکه دو تیم به نمایندگی از جوانان دو کشور در فضایی آکنده از محبت و دوستی، بازی را به پایان رساندند، مباهات می‌کنم و این هدف اصلی و غایی ورزش و مسابقات بین‌المللی است و این روحیه والا را باید پاس داشت.

وزیر ورزش و جوانان لبنان نیز ضمن تشکر از پیام صمیمانه وزیر ورزش و جوانان کشورمان و قدردانی از دکتر خامه‌یار به خاطر تلاش‌های موثر، ارزشمند و پیونددهنده روابط فرهنگی دو ملت ایران و لبنان، علاقه‌مندی خود را برای توسعه همکاری‌های ورزشی و گسترش فعالیت‌های جوانان با ایران را ابراز کرد.

جورج کلاّس در ادامه به حضور تیم ملی کشورمان در لبنان اشاره کرد و ضمن انتقاد از دامن زدن به حواشی مربوط به حضور تیم ملی فوتبال ایران در خاک این کشور، حرمت و آبروی تک‌تک بازیکان و اعضای کادر ملی ایران را حرمت و آبروی خود، وزارت و ورزش لبنان دانست.

وی همچنین نسبت به هرگونه سوءتفاهمی که باعث رنجش بازیکان و کادر فنی تیم ملی کشورمان شده است، عذرخواهی کرده و برای ملی‌پوشان ایران آرزوی موفقیت کرد. وزیر ورزش و جوانان لبنان در ادامه به برخی تلاش‌ها برای تیره کردن روابط میان دو کشور اشاره کرد و

گفت: روابط عمیق و تاریخی میان ایران و لبنان محکم‌تر از آن است که با دامن زدن به برخی حواشی خدشه‌دار شود.

وی افزود: تیم فوتبال ایران، چهره درخشان فوتبال آسیا است که باید آن را پاس داشت.

کلاس گفت: امیدوام با بهبود شرایط آینده لبنان، صدق ایمان و گفتارمان را راجع به ورزش ایران به اثبات برسانیم.

در ادامه راهکارهای توسعه همکاری های علمی و میدانی مشترک میان دو کشور به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

رایزن فرهنگی کشورمان ضمن دعوت از جورج کلاّس و زید خیامی برای سفر به ایران، درباره فعالیت های وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران که بیش از 20 هزار باشگاه ورزشی در رشته های مختلف نظارت دارد، سخن گفت.

خامه‌یار نیز ضمن تشکر و قدردانی از وزارت ورزش و جوانان لبنان به ویژه آقایان کلاس و خیامی، تاکید کرد رایزن فرهنگی ایران در لبنان از هرگونه پیشنهاد در زمینه توسعه همکاری های مشترک با وزارت فرهنگ و جوانان لبنان استقبال می کند.

از سوی دیگر، «زید خیامی» مدیر کل وزارت فرهنگ و جوانان لبنان ضمن تمجید از تیم ملی و تیم های باشگاهی ایران در همه رشته ها

گفت: رویارویی دو تیم ملی ایران و لبنان نمودی از اخلاق ورزشی و روحیه جوانمردانه ای است که فرزندان ملت های مختلف را بایکدیگر متحد می کند.

خیامی ، با اشاره به همکاریهای گسترده ورزشی ایران و لبنان در گذشته، آمادگی این وزارتخانه برای احیای توافقنامه های قلبی و امضای توافقنامه های جدید با وزرات ورزش و جوانان ایران را اعلام کرد و از تصمیم این وزارتخانه برای مکاتبه با وزرات ورزش و جوانان کشورمان در خصوص رایزنی درباره بندهای برنامه اجرایی توافقنامه های مشترک در دو حوزه جوانان و ورزش خبر داد.

پیش از پایان این دیدار، به صورت مفصل به آثار هنری و ادبی مسیحیان لبنان پیرامون اهل بیت (ع) و بازتاب این آثار در ایران پرداخته شد.

وزیر ورزش و جوانان لبنان که خود یک ادیب برجسته مسیحی محب اهل بیت و استاد ادبیات دانشگاه لبنان است، ضمن ابراز خرسندی نسبت به اهتمام ایران به آثار ادیبان مسیحی لبنان گفت: اهتمام ایران به آثار برجسته مسیحان لبنان دال بر روحیه دگر دوستی ملت ایران و علاقه آنان به مردم لبنان و همچنین نشان دهنده سابقه تاریخی روابط دو کشور و متانت آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا