اسطوره رئال مادرید به خاطره ها پیوست

حاشیه های فوتبالی : فرانسیسکو خنتو لوپس ملقب به پاکو خنتو اسطوره ۸۸ ساله باشگاه رئال مادرید صبح امروز (سه‌شنبه) درگذشت. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

اسطوره رئال مادرید به خاطره ها پیوست

خنتو سال ۱۹۵۳ از تیم راسینگ سانتاندر به رئال مادرید پیوست و در ۴۳۸ بازی‌اش برای این تیم به عنوان بال چپ ۱۳۰ گل به ثمر رساند. خنتو در این مدت ۲۴ جام با رئال مادرید کسب کرد که شامل ۱۲ قهرمانی در لالیگا، ۲ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، ۶ قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا، یک قهرمانی در جام بین قاره‌ای، یک قهرمانی در جام جهانی کوچک باشگاهی و دو قهرمانی در جام لاتین می‌شود.

افتخارات فردی خنتو هم شامل حضور در تیم منتخب جهان از سوی نشریه ورلدساکر در سال‌های ۱۹۶۰، ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲، جایزه پای طلایی اسطوره‌ها در سال ۲۰۰۴، حضور در جمع ۱۰۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال جهان به انتخاب نشریه ورلدساکر و حضور در جمع اسطوره‌های فوتبال به انتخاب فدراسیون جهانی آمار و تاریخ فوتبال است.

خنتو در دوران بازیگری‌اش رکوردهایی را هم به ثبت رساند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به رکورد کسب بیشترین قهرمانی در لالیگا با ۱۲ مورد، بیشترین قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا با ۶ قهرمانی، بیشترین حضور در فینال جام باشگاه‌های اروپا با ۸ مورد (به طور مشترک با پائولو مالدینی) و بیشترین قهرمانی با رئال مادرید (۲۴ مورد)  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا