شگفتی‌ها از تصمیم سیوانه؛ چرا آزمون تعویض شد؟

حاشیه های فوتبالی : هواداران بایر لورکوزن در فضای مجازی نسبت به تعویض سردار آزمون در دیدار روز گذشته تیم‌شان معترض هستند. برای ادامه پست با سایت حاشیه های فوتبالی همراه باشید.

شگفتی‌ها از تصمیم سیوانه؛ چرا آزمون تعویض شد؟

طبیعتا دیدار برابر تیمی به نام الورسبرگ که فصل قبل در دسته چهارم آلمان حضور داشت و با قهرمانی در رجیونالیگای جنوب غربی آلمان توانسته بود در فصل جدید به دسته سوم راه یابد، نباید برای تیمی به نام بایرلورکوزن سخت و دشوار باشد اما دقیقا داستان همین است که برخلاف انتظار، اتفاقی رخ داد که نباید!

استادیوم 9 هزار نفری والد اشتادیون آندِر کایزرلیند روز گذشته شاهد نخستین شگفتی بزرگ در دور نخست رقابت‌های جام حذفی آلمان (دی اف بی پوکال) بود. جایی که بایر لورکوزن که سردار آزمون را در ترکیب اصلی خود داشت، میهمان تیم دسته سومی الورسبرگ بود و با نتیجه عجیب 4 بر 3 بازی را به حریفش واگذار کرد.

تلاش های مهاجم ایرانی تیم جراردو سیوانه برای برتری تیمش در این بازی، بی نتیجه بود. این بازی با یک غافلگیری بزرگ آغاز شد. جایی که جانیک روخلت در همان دقیقه دوم بازی، میزبان را پیش انداخت. اما 3 دقیقه بعد آدام هلژوک روی پاس آزمون کار را به تساوی کشاند.

مجددا الورسبرگ با یک گل از روی نقطه پنالتی پیش افتاد تا باز هم این سردار آزمون باشد که با پاسی دیدنی و در شرایطی کاملا سخت، توپ را مقابل دروازه برای چارلز آرانگیز بکارد و او حساب کار را به 2–2 تغییر دهد اما شگفتی‌های میزبان ادامه داشت و آنها گل سوم را نیز وارد دروازه لوکاس هرداکی کردند تا لورکوزن با شکست 3 بر 2 راهی رختکن شود.

عملکرد فاجعه بار خط دفاعی لورکوزن در این بازی با انتقادات شدید هواداران در لحظات بین دو نیمه همراه بود. در شرایطی که انتظار می رفت جراردو سیوانه سرمربی این تیم به فکر راه علاجی برای نجات تیمش باشد، اما او در تصمیمی عجیب سردار آزمون ستاره تیمش در نیمه نخست را از بازی بیرون کشید و پائولینیو جانشین او شد.

آزمون که در 45 دقیقه ابتدایی یک بار نیز تیر دروازه الورسبرگ را به لرزه درآورده بود، انگیزه زیادی برای گلزنی در نیمه دوم داشت اما با تصمیم دور از انتظار سرمربی تیم، او ادامه بازی را از روی نیمکت به نظاره نشست.

با این حال، تغییرات سیوانه در نیمه دوم بی نتیجه بود و لورکوزن گل چهارم را نیز از الورسبرگ دریافت کرد و پاتریک شیک تنها در لحظات پایانی بازی اختلاف را مجددا به یک گل کاهش داد و در نهایت آزمون و هم تیمی‌هایش با شکست 4 بر 3 مقابل تیمی که امسال به دسته سوم آلمان صعود کرده، از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

شکست غیرمنتظره لورکوزن مقابل الورسبرگ و تغییر سردار آزمون که بهترین بازیکن تیمش در نیمه نخست بود، با انتقادات شدیدی از جراردو سیوانه همراه شد. هواداران بایر در فضای مجازی اعتقاد داشتند که سرمربی تیم برای بهبود عملکرد تیمش باید در خط دفاعی دست به تغییراتی می‌زد و نه اینکه بهترین بازیکن تیمش در نیمه اول را تعویض کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا